My-mobile
Právě je čtv 08.12.16 06:54

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 3 ] 
 Samsung Galaxy S Advanced/Nokia Lumia 520 
Autor Zpráva
Profesionál

Poděkovali mu: 49 x
Medaile: 2
Writer silver (1) Reputation bronze (1)

Příspěvek Samsung Galaxy S Advanced/Nokia Lumia 520
Ahoj. Jeden můj známý si chce kupovat nový smartphone do 5000, jeho požadavky jsou asi hlavně rychlost, podpora větších množství aplikací, ale ne nějaké graficky náročné hry (má stejný tablet jako já a zatím si tam prý nestáhnul ani nějakou lepší 3d hru :D), rychlé internetové prohlížení a jinak asi ty normální funkce .. S Windows phony zatím žadnou zkušenost nemáme, zatím jen bez os a tablet s Androidem. Samsung Galaxy S Advanced- Nokia Lumia 520( která se prý ještě neprodává) SGS Advanced má podle mě jako výhody ram 768 mb, vestavěný blesk, fm radio, o trochu větší kapacita baterie, NFC, Gorrila Glass, ale prodává se se zastaralejší verzí Androidu, s možnou aktualizací na JB. Nokia má IPS diplej a možná Windows Phone 8. Mezi výhody a nevýhodami tu je celkem velký rozdíl.. ale asi se těžko porovnává Windows Phone s Androidem.
Jaký by jste si vybrali vy? A je lepší Adreno 305 nebo Mali 400? A dostupnost aplikací jako je třeba na Google Play asi na Windows Phonu také nebude nějak vysoká.
Děkuji že jste si přečetli toto mnou divně napsané téma a díky za odpovědi nebo i návrhy na nějaký jiný telefon sem klidně napište, já tomu moc nerozumím a docela mě to zajímá, proto to sem píšu :-)

[ Post made via Android ] Obrázek

pon 22.04.13 22:22
Profil Skype
Legenda

Poděkovali mu: 2610 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Příspěvek Re: Samsung Galaxy S Advanced/Nokia Lumia 520
Omlouvám se, že odpovídám až teď, dříve jsem si tvého příspěvku nevšiml.

K věci...zaprvé - je nutné zvážit, zda si koupit Windows Phone nebo Android - to je to nejpodstatnější, nad čím bych se rozmýšlel. Velkou výhodou Androidu je, že telefon se srovnatelným hardwarem seženeš za nižší cenu. Na druhou stranu je až s podivem, jak nízko stlačila Nokia cenu u modelu Lumia 520, ze kterého se díky poměru cena/výkon může stát prodejní trhák.

Pokud tedy známý zvažuje koupi, ať si nejprve srovná plusy a mínusy daných operačních systémů:
Android je hodně otevřený, Play Store obsahuje množství aplikací (mnohdy však i závadných), jde plně přizpůsobit. Na druhou stranu je pro někoho příliš komplikovaný, nepěkný a náročný na výkon.
Windows Phone 8 oproti tomu nabízí jednoduchou grafiku, ucelené prostředí a solidní nároky na výkon zařízení. Na druhou stranu v marketplace není příliš mnoho aplikací, ale je tam většinou vše užitečné, kromě stejně kvalitních her jako třeba na Android nebo iOS.

Galaxy S Advance je zajímavý kousek, ale jako ještě zajímavější se v dnešních dnech jeví ZTE Grand X In, který má sice jen 1-jádrový procesor, ale má 1GB RAM a velice solidní výbavu.
Nokia Lumia 520 nabízí kvalitní hardware, solidní displej a WP8. Navíc cena je taky velice příznivá...až se sám divím, jak dobrý poměr cena/výkon nabízí.

Takže shrnutí...více než výběr telefonu bude podstatný výběr operačního systému. Ať už pak zvolíš Lumii 520 nebo Grand X In, oba telefony budou podle mě jedny z nejlepších, co v dané cenové kategorii seženeš.

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

pát 03.05.13 19:58
Profil Twitter Facebook
Profesionál

Poděkovali mu: 49 x
Medaile: 2
Writer silver (1) Reputation bronze (1)

Příspěvek Re: Samsung Galaxy S Advanced/Nokia Lumia 520
Už dlouho používá Samsung Galaxy S Advanced, žádný problém..je to dobrej telefon :-) a s Win8 launcherem xD

pát 24.01.14 14:45
Profil Skype
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina