My-mobile
Právě je čtv 14.12.17 07:33

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 3 ] 
 Mineralni sklo 
Autor Zpráva
Profesionál

Poděkovali mu: 73 x
Medaile: 3
Member (1) Writer gold (1) Reputation silver (1)

Příspěvek Mineralni sklo
Nevi nekdo jak je to s mineralnimi skly naxperiich bojim se ze jsou nachylne na poskrabani nebo malo odolne ne tak jak gorilla glass.. Kdyz tak pisnete prosim sve zkusenosti s temito skly (digitizery) dekuji

Ps: ani strycek google nepomohl

Odeslano z Xperie ION pomoci tapatalk 2

sob 18.05.13 19:38
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Příspěvek Re: Mineralni sklo
Minerální sklo je především křehčí, protože je to čisté sklo bez příměsí pro větší elasticitu - to je dáno tím, že obsahuje křemík (možná i uhlík, nejsem si jistý), který je sice pevný (možná i pevnější než Gorilla), ale taky křehký. Gorilla je pravděpodobně trochu chemicky ošetřena a je schopna lépe vstřebávat škrábance (ale dá se poškrábat, ne že ne) a především promáčkliny, je totiž o něco pružnější...zde je ovšem divné, že pokud je Gorilla pružnější, měla by být logicky měkčí a tím pádem méně odolná proti škrábancům :D. Podle mě osobně je minerální sklo pevnější a odolnější proti škrábancům než Gorilla, která je ale pružnější a lépe odolá nárazům. Ale opět platí, že to neznamená, že můžeš vklidu nosit telefon v kapse dohromady s klíčky. V praxi může být vcelku jedno, jestli má telefon minerální sklo nebo Gorilla Glass, když ti spadne telefon displejem na zem ;)...minimálně pavouk se ti udělá na 90% na obou.

Mimochodem Gorilla Glass má prej tvrdost třídy 7, takže ji poškrábeš čímkoliv s vyšší tvrdostí - stačí například obyčejný písek :D (ano, pamatujete na ty aféry s poškrábanými zády iPhonů 4 a 4S, které lidi měli v silikonových krytech na záda?...stačilo zrnko písku a už to bylo), nebo pak třeba diamant...k tomu se asi ale běžný smrtelník nedostane :D

Více možná prozradí následující video, kde je srovnání běžného displeje a Gorilla Glass...mimochodem strejda Google vždy pomůže, jen se ho chce správně zeptat ;)

P.S.: Kvalita nic moc, ale to podstatné tam vidět je...jinak sry za možná trochu komplikovanější vysvětlení, ale na vysoké studuji materiálové inženýrství, takže jsem se asi nechal trochu unést a vedl si trošku monolog :D

Při troše znalosti angličtiny by tě mohlo případně zajímat tohle:
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

A úplně nejlepší bude, když do googlu zadáš "mineral glass vs. gorilla glass" ;)

Podle mě moc na displeji nezáleží, hlavně aby to bylo sklo a ne plast. Druhou věcí je fólie (stačí klidně i obyčejná) a můžeš mít mnohem lepší pocit jistoty :idea:

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

sob 18.05.13 23:29
Profil Twitter
Profesionál

Poděkovali mu: 73 x
Medaile: 3
Member (1) Writer gold (1) Reputation silver (1)

Příspěvek Re: Mineralni sklo
Dekuji moc :) toto jsem presne chtel slyset

Odeslano z Xperie ION pomoci tapatalk 2

Naposledy upravil MONT! dne ned 19.05.13 13:25, celkově upraveno 1
Pokládám to tedy za vyřešené...lock. Kdyby byl problém, napiš SZ a obnovím to ;)

ned 19.05.13 12:58
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina