My-mobile
Právě je úte 12.12.17 17:11

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 11 ] 
 Antivírus do mobilu ? 
Autor Zpráva
Ex-Tým

Poděkovali mu: 84 x

Příspěvek Antivírus do mobilu ?
čaute, viem že sa to tu niekde už riešilo, ale nenašiel som to a zaujímalo by ma či sa oplatí taký antivírus do mobilu (rozmýšlam nad esetom). Nájde to niekedy aj volačo alebo to žere len ram a spomaluje telefón ? Najradšej by som bol keby ste povedali s vlastnej skúsenosti :) dík za info

- 4.1.2 / Honami MoonWalker HD™ / Nemesis Kernel
- 4.4.2 / CyanogenMod 11

Obrázek

Ak som Vám pomohol, tlačidlo "Poďakovať" poteší ;)

Z dôvodu kolapsu fóra všetky moje príspevky a poďakovania zmizli :/

úte 03.09.13 11:11
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Příspěvek Re: Antivírus do mobilu ?
Zde se něco málo řešilo kdysi dávno:
-> Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Osobně antivirus nemám a nemám ani potřebu ho instalovat i přesto, že instaluji hry odtud (aplikace mám většinou z Play Storu - ať už zdarma či placené). Dle mého skromného názoru stačí mít trochu rozum, vědět, co instaluju a proč to instaluju. Po uvedení nového Play Storu se to trochu zkomplikovalo,protože jsem měl ve zvyku, že když už stahuju něco mimo Play Store, porovnat si vyžadovaná práva při instalaci aplikace v Android zařízení s výpisem požadovaných práv, což už v novém Play Storu bohužel nejde. Stále se řídím vlastní hlavou, žádnou účty na horentní sumy mi nedošly a aplikací nemám zas tolik, navíc většinou od velkých vývojářů.

P.S.: Projel jsem telefon schválně ESETem a nic nenašel ;)...takže zase jde pryč a budu se spoléhat na svou hlavu ;)

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

úte 03.09.13 12:37
Profil Twitter
Profesionál

Poděkovali mu: 38 x
Medaile: 1
Writer silver (1)

za sebe muzu rict,ze AVG.Zkousel jsem Avast,Nortona.Avast ani norton nereaguji na "vyskakujici" reklamy v nekterych aplikacich,AVG je hlasi jako potencialne otravne,takze uz mi nekolikrat rval a kdyz jsem to ignoroval,tak jsem mel v liste reklamy kazdou chvili.Eset by mohl byt neco podobneho,ale zatim jsem nenarazil na nic skodliveho.Oba antiviry kontroluji az po instalaci (nemam ROOT) a tak to nijak zbytecne nezatezuje.Jen zerou RAM a Eset rozpoznal exploit v jedne testovaci bezpecnostni aplikaci,ktera mela tuhle diru testovat..

úte 03.09.13 13:04
Ex-Tým

No ja som počul antivírusy hlásili vírus aj keď sťahovali s GP pri určitých apkách, neviem čo je na tom pravdy, ale to ma znepokojuje trochu a preto nad tým uvažujem :-/

- 4.4.2 / CyanogenMod 11

Obrázek

úte 03.09.13 13:07
Moderátor

Poděkovali mu: 534 x
Medaile: 2
Member (1) High calibre silver (1)

@Bison: Já souhlasím naprosto s MONT!-m. Stačí ti zdravý rozum, nic víc nepotřebuješ. Jednou jsem měl Avasta, ale ten šel okamžitě pryč, protože nikdy nic nenašel a akorát mě obíral o procesor, RAMky a místo :D
Tudíž jestli máš rozum, nepotřebuješ antivir. Hleď hlavně na autora, pokud si nejsi jistý instalačkou, stáhni ji v pc a tam ji projeď antivirem (ikdyž né vždy to může pomoct, protože počítačový antivir nedokáže vždy odhalit nakažlivé viry mobilu ;) ). Toď můj názor :wink:

Čtěte Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum. a před vytvořením příspěvku použijte možnost Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

úte 03.09.13 14:10
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

kodyak: pokud máš Android 4.1.2, jdi do Nastavení -> Správce aplikací a u aplikací, které tě obtěžují vyskakovací reklamou ve status baru, odškrtni možnost "Zobrazit upozornění" ;)...kouzelná vychytávka, které ve velké míře využívám, obzvláště u freemium her, které umí občas otravovat (kupříkladu RR 3).

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

úte 03.09.13 15:26
Profil Twitter
Profesionál

Poděkovali mu: 38 x
Medaile: 1
Writer silver (1)

MONT!: Tohle jsem bubec nevedel. Diky ti :-)

EDIT:
jeste by urcitym resenim mohl byt program BlueStacks.Je to hodne slusny emulator Androida,podstatne rychlejsi nez ty od Googla,do nej nainstalovat normalni Launcher,nekolik antiviru a zkouset tyhle veci v nem,nez si to clovek da do mobilu nebo tabletu.Velkou vyhodou BlueStacks je hlavne to,ze se da lehce dostat na Google Play,takze je to otazka max pul hodiny a clovek ma pripravene prostredi na testovani aplikaci..

Naposledy upravil MONT! dne stř 04.09.13 11:16, celkově upraveno 1
Sloučeno, upraveno.

stř 04.09.13 11:16
Ex-Tým

ďakujem všetkým, dospel som k tomu že všetko čo ste písali v podstate robím a antivírus nepotrebujem, príde mi to zbytočné. Mňa len znepokojilo že niektorým antivírus vyhadzoval vírus pri sťahovaní apk s GP, ale to sa mi zdá skôr buglé ... Eset by sa zišiel ale nie kvôli antivírusu ale svojim ďalším funkciám viz.:

Nechám Vám ešte priestor na vyjadrenie a prediskutovanie a neskôr tému locknem ;) Díky všetkým za názor.

- 4.4.2 / CyanogenMod 11

Obrázek

stř 04.09.13 12:18
Pokročilý

Poděkovali mu: 17 x
Medaile: 2
Member (1) Writer bronze (1)

On nie iba eset ma funkcie naviac, ktore by sa celkom hodili.
Ja som teraz po roku zase asi 24 hodin vyskusal avast, ale uz je zase prec. Virusovy test nic nenasiel, antitheft nepotrebujem, firewall by sa mozno zisiel, ale existuje aj samostatne.

[ Post made via Android ] Obrázek

čtv 05.09.13 22:32
Ex-Tým

Poděkovali mu: 246 x
Medaile: 4
Member (1) High calibre silver (1) Team member silver (1) Helper (1)

Já se ještě nevyjádřil v diskuzi o bezpečnosti? Čas to napravit. :D

Sám jsem za používání pouze zdravého rozumu. Antivirus žere paměť, disk, CPU a trpělivost uživatele, který v konečném výsledku provede zákaz/odinstalaci. Shrnuto jednou větou - když je uživatel debil, nepomůže mu sebelepší kus softwaru. (Čímž nepíšu nic proti nikomu - jen čistou pravdu.)

Bring back HiFake.

sob 07.09.13 19:37
Ex-Tým

ďakujem za vyjadrenia, tému zatiaľ zamykám, ak by ste chceli prispieť napíšte mi SZ ;)

- 4.4.2 / CyanogenMod 11

Obrázek

pon 16.09.13 11:00
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina