My-mobile
Právě je sob 16.12.17 15:50

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 3 ] 
 Pískání z notebooku 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 3 x

Příspěvek Pískání z notebooku
Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně pískání z notebooku, zjistil jsem když připojím adaptér, tak to značně nepravidelně pískat (respektive takový divný vysokofrekvenční tón), vím určitě, že to dělá po připojení adaptéru, protože když vytáhnu baterii a připojím jen adaptér, tak to dělá, jinak když v něm mám baterii a odpojím adaptér, tak to přestane, napadlo mě, že by to mohli být cívky, kondenzátory u zdrojové části notebooku nebo nedostatečně vyhlazené napětí z adaptéru oproti baterii? Taky mi připadá, když je notebook v zátěži, tedy i adaptér, tak to moc nedělá. Nebo stáří notebooku? Nebo si myslíte něco jiného? Něco jsem četl už na internetu a tam se věčinou mluví o těchto zmíněných věcech. Taky mě zajímá, zda to není začátek umírání notebooku, nebo stářím adaptéru, jestli třeba nedodává, takové napětí, které by měl? Předem děkuji za jakékoli nápady

čtv 13.03.14 09:33
Moderátor

Poděkovali mu: 534 x
Medaile: 2
Member (1) High calibre silver (1)

Příspěvek Re: Pískání z notebooku
Ahoj,

vpodstatě jsi to na internetu našel správně. Píská to povětšinou (lajcky řečeno) když to má v sobě moc elektřiny a ta nemá kam proudit..tzn. proto ti to při zátěži píská míň. Pokud je postarší, tak stáří je viník - opotřebení. Jestli notebook slouží době, neplánuješ koupit nový a zvuk ti vadí, tak si buď kup sluchátka ( ^^ ) nebo nový zdroj ;)

Čtěte Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum. a před vytvořením příspěvku použijte možnost Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

čtv 13.03.14 21:22
Profesionál

Poděkovali mu: 73 x
Medaile: 3
Member (1) Writer gold (1) Reputation silver (1)

Příspěvek Re: Pískání z notebooku
Remus : to co slyšíš piskat jsou opotřebovane civky či kondenzatory na zakladní desce .. určitě jde o starši notebook protože novějši notebooky už maji zalite civky takže piskani slyšet nejde ...to same se stava i u staršich PC .. Zatim to nema vliv jen to značí značne opotřebovaní taky se muže stat že maš nafoukle kondenzatory ktere mužou vytect každopadně to neznamena jistou smrt .. kondenzatory mužou vytect třeba za 4 roky a civky mužou piskat akoraT hlasitěji :)

Naposledy upravil 1337 dne ned 11.05.14 14:54, celkově upraveno 1
Vyřešeno - lock + trash.

ned 11.05.14 13:44
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina