My-mobile
Právě je čtv 08.12.16 06:53

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 6 ] 
 Root LG Optimus L9 II 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 1 x

Příspěvek Root LG Optimus L9 II
zdravím...som v tomto začiatočník, takže by som chcel poprosiť vás, skúsených, o radu a pomoc...včera som si zakúpil tento smartphone, verzia androidu 4.1.2, a potrebujem poradiť, laicky a polopate, ako dosiahnuť, aby som si mohol ukladať dáta k hrám na pamäťovú kartu...predtým som mal totižto ešte HTC s 2.3.5 androidom a tam to nebol problém robiť klasicky, že som nainštaloval apk a dáta som dal na kartu...teraz som sa však dočítal, že pamätová karta je naviazaná ako primárny zdroj v mobile a interná pamäť ako sekundárny...čo znamená, že aplikácie sa nedajú presúvať na kartu a keď si tam dám dáta a nainštalujem apk, tak tiež mi to "nespáruje" s dátami na karte...osobne ma to veľmi naštvalo, lebo som sa tešil, že si na mobile zahrám rôzne GTAčka a podobné hry, kvôli tomu som si dokúpil aj 32GB micro sdhc kartu s UHS-I...zápis na samotnú kartu je veľmi rýchly, čo ma veľmi potešilo, avšak je mi to zatiaľ prd platné...preto sa chcem spýtať, či by mi nebol niekto ochotný poradiť, aké sú moje možnosti(ideálne vybrať niečo najjednoduchšie, čo sa nedá pokaziť) a ako toto dosiahnuť...taktiež, či má zmysel najprv spraviť update na KitKat a až potom samotný root telefónu alebo ako...vopred vďaka komukoľvek, kto si nájde chvíľku času a prípadne ma potom odkáže na nejaké konkrétne návody, či už tu na fóre, na xda alebo podobných stránkach...vďaka

sob 12.07.14 10:58
Expert

Poděkovali mu: 181 x
Medaile: 2
Writer gold (1) Reputation silver (1)

Příspěvek Re: Root LG Optimus L9 II
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

[ Post made via Android ] Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

LG G2 D802 - 32GB
ROM: CloudyG2 - 5.0.2
Kernel: Stock
Recovery: TWRP - 2.8.1.1

Xiaomi Power Bank: 10 400 mAh

Did I ever tell you the definition of insanity?

sob 12.07.14 11:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nováček

presne, ako som očakával, len link, nič viac...takže fakt díky...naozaj som toto nikdy nerobil, tak nechcem niečo pokaziť...ok, takže takto - dajme tomu, že si nechám android 4.1.2, telefón už nejako rootnem...ale teraz potrebujem vysvetliť, ako to presne funguje s tým rozdeľovaním SD karty na partície a v akom pomere ich mám rozdeliť, resp. čo sa konkrétne kam ukladá...mám 32GB...a potom teda, že ako sa to robí pri inštalácii hier ako napr. GTA: San Andreas, do ktorej partície uložiť dáta z hry a ako potom "asociovať" tie dáta s nainštalovanou apk v telefóne...našiel som aplikáciu Link2SD, kt. by toto vraj mala zvládať, ale nikde som nenašiel nejaký laický návod...a taktiež ma zaujíma, ako je to potom po reštarte telefónu a podobne, či to všetko zostane tak, ako to bolo na začiatku, asociované alebo sa to nejak automaticky zruší...lebo niekde som sa zas dočítal, že bude treba nastaviť pri boote telefónu nejakú ďalšiu appku, kt. bude mať v sebe nejaký script, vďaka kt. zostane telefón v takom stave, ako po samotnej inštalácii napr. toho GTA: SA...ako som písal, som v tomto lama, takže potrebujem to polopate, nech si neposerem ani nie 24-hodinový telefón, vďaka...

sob 12.07.14 12:17
Legenda

Poděkovali mu: 2610 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Dosti stručná odpověď od 91kiko :D

To, co ti napsal 91kiko, je na Jelly Bean. Po updatu na KitKat je root myslím mnohem obtížnější, možná i nemožný. Platí něco dost podobného, jako u Motorol - pokud máš rootnutý telefon s Jelly Beanem, máš custom recovery a pak uděláš update na KitKat, může se ti ještě podařit root obnovit (tzv. root keeper). Pokud ale root nebudeš mít už na 4.1.2 a nahodíš update na 4.4.2, rootnout asi nepůjde.

Co se týče problémů s přesunem dat na kartu, tento problém byl už i na 2.3.x, ale jen u některých zařízení - některá přesouvat umí, některá zase ne. Stejné je to na Jelly Beanu. U verze 4.1.2 jsou práva na zápis aplikací na kartu trochu benevolentnější, u KitKatu je to bohužel o dost přísnější.

Pro začátek doporučuji projít sekci Návodů zde na fóru, pak pořešit root a pak řešit přesun dat...je spousta aplikací, např. GL2SD atd. atd.

Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Přeji hodně štěstí :)

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

sob 12.07.14 12:21
Profil Twitter Facebook
Nováček

vďaka za odpoveď, pred chvíľou som všetko úspešne dokončil, root spravený, bind directory spojazdnené, takže konečne môžem mať dáta k hrám na SD karte, ako som bol zvyknutý na starom mobile a môžem si tam tým pádom dať veľa hier naraz :) na KitKat som sa vykašľal, lebo máš pravdu ohľadom neho, prečítal som si aj viacero diskusií a fór na nete a neoplatí sa mi to...zbytočne by som sa potom trápil s tým, čo mi dnes zabralo len pár hodín študovania a reálnej aplikácie a navyše by to podľa mňa dosť znížilo aj výdrž batérie, viacero ľudí pozoruje túto vec...takže vďaka za pomoc, môžete to tu vymazať alebo uzatvoriť alebo čokoľvek :)

sob 12.07.14 18:18
Legenda

Poděkovali mu: 2610 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Díky za zpětnou vazbu, určitě tě tady rádi uvidíme i nadále ;)

Lock.

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

sob 12.07.14 18:48
Profil Twitter Facebook
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina