Záloha čínského mobilu

Ptejte se!

Moderátoři: Pomocní administrátoři, Helpeři

Pravidla fóra
V této sekci platí samozřejmě také všeobecná pravidla fóra.

Před přispěním do této sekce si v profilu vyplňte kolonku Mobil., a to jak model telefonu, tak verzi Androidu.
Zamčeno
stmisa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned 02.01.11 13:04
Mobil: Xiaomi MI2S 32GB
Has thanked: 15 times
Been thanked: 5 times
Kontaktovat uživatele:

Záloha čínského mobilu

Příspěvek od stmisa »

Ahoj, koupil jsem dětem tento mobil Mleka Q5

Kód: Vybrat vše

http://www.chinatronic.com/products.php/Mleka-Q5-Rose/cPath,1
je v něm již doinstalovaná čeština, ale mám hrůzu z toho, že s ním něco provedou, dají tovární nastavení a čeština bude fuč. Poradí mi někdo, jak zálohovat komplet celý systém a to bez rootu? Případně nemá někdo s uvedeným telefonem nějakou zkušenost (o čemž pochybuji :-D ), jelikož je v hlavním menu taková malá zelená kulička (systémová lišta), která se bohužel zobrazuje i při spuštěné hře a když jí vypnu v aplikacích, tak zase nejde přetáhnout nabídka wifi, bluetooth, gps atd..
Předem moc děkuji za pomoc
Naposledy upravil(a) MONT! dne pon 30.09.13 21:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Linky mimo fórum patří do tagu CODE! Přečti si prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
MONT!
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4325
Registrován: pát 20.06.08 19:03
Mobil: OnePlus, iPhone
Tablet: Shield Tablet
Has thanked: 2180 times
Been thanked: 2465 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha čínského mobilu

Příspěvek od MONT! »

1) Linky mimo fórum patří do CODE.
2) Úplná záloha systému se většinou dělá přes custom recovery. Abys ale mohl do telefonu nahrát custom recovery (pokud to u tvého telefonu vůbec lze), potřebuješ právě root.

Takže bez rootu to pravděpodobně nepůjde.
OnePlus 6 / Samsung Gear S3 Classic / iPhone 7 (work) / Shield Tablet

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.
Uživatelský avatar
jony200
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: úte 25.12.12 11:36
Mobil: Huawei P8 Lite
Tablet: K čemu tablet ?
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha čínského mobilu

Příspěvek od jony200 »

Na googlu recovery na tvůj telefon není bohužel leda tak možná přes APK

[ Post made via Android ] Obrázek
Huawei P8 Lite 5.0.2


Pomohl jsem ti ? Tak mužeš dát tlačítko Poděkovat
kodyak
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 244
Registrován: stř 24.04.13 12:37
Mobil: samsung XCover 2, adroid 4.1.2 home made ROOTed stock ROM :-)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 38 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha čínského mobilu

Příspěvek od kodyak »

bitova zaloha zarizeni se da udelat pomoci prikazu:
dd if=/dev/block/mmcblk0 of=/storage/extSdCard/mmcblk0.raw bs=4096

Ma to ale tri hacky.Prvni je,ze na to asi budes potrebovat root,protoze te to jinak na ten "disk" zarizeni nepusti,nezalohuje se uplne vsechno,protoze je to rozdelene jeste jinak a u kazdeho mobilu to bude trosku jinak,a treti je problem jak to tam pak nahrat zpet,protoze v takovem pripade je to na JTAG rozhrani a poradilo by si s tim jeste CWM.Ale jde timto zpusobem zalohovat i jednotlive soucasti,takze napriklad kdyz dam misto mmcblk0,mmcblk0p22 tak si zalohuju system.Ale jak pisu,clovek ma zalohu,ale neni to tak jednoduche pak dostat zpet..
samsung XCover 2, adroid 4.1.2 home made ROOTed stock ROM :-)
stmisa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned 02.01.11 13:04
Mobil: Xiaomi MI2S 32GB
Has thanked: 15 times
Been thanked: 5 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha čínského mobilu

Příspěvek od stmisa »

Tak to sem asi v háji. Ještě mě napadlo zda by se do toho nedala nahrát úplně jiná ROM?

[ Post made via Android ] Obrázek
kladawoe3
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 168
Registrován: úte 18.05.10 18:25
Mobil: Lenovo A850
Has thanked: 19 times
Been thanked: 5 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha čínského mobilu

Příspěvek od kladawoe3 »

samozřejmě že dala, ale opět, bez rootu ani ránu :-D takže jen doufat že to děcka nesmažou :-)
nesnášim školu
Uživatelský avatar
penthaler
Helper
Helper
Příspěvky: 2699
Registrován: čtv 24.09.09 12:58
Mobil: Xiaomi 4a
Hodnocení člena: [url=http://my-mobile.cz/viewtopic.php?f=133&t=28300]ZDE[/url]
Bydliště: kremikove nebe (华为?)
Has thanked: 743 times
Been thanked: 1036 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha čínského mobilu

Příspěvek od penthaler »

kladawoe3 píše:samozřejmě že dala, ale opět, bez rootu ani ránu :-D
Tohle nejde necitovat! Opravdu jsi mě pobavil, ale díky nedostaneš. Leda až to zprovozníš uživateli STMISA.
Teoreticky lze na každý mobil s androidem nahrát jiná ROMka, ale za předpokladu, že pro daný mobil byla nějaká konkrétní vyvíjena, buď oficiálně, nebo neoficiálně.

Problém je použitý HW a ovladače obsažené v kernelu, ROMce atd. Další kámen úrazu je obliba mobilu u vývojářů, jeho rozšířenost, a tím i případná podpora... Tudíž jen tak něco tam prostě nenarveš
Čínská klonová kopie čehosi s neznámým HW, SW i komunitou, k tomu nepředvídatelné následky testování ROOTu, jenž oficiálně pro MLEKA (cožetoje?) není, ale neoficiálně by se dal ozkoušet jakýkoli (šance na umrtvení 50/50)... woeklado3, hodně štěstí s dalšími radami.


STMISA -> ROOT a jakýkoli zásah do mobilu, ať už pochází odkudkoli je PRVNÍ KROK ke zničení systému. Dokud totiž uživatel nemá možnost se do něj začít vrtat, tak je hodně omezen, a nic systémového zničit nemůže. Leda by byl root v základu.

Rozhodně bych se tedy tím nezabýval. Navíc při dnešních cenách je pro příště lepší koupit něco v čechách, za normální peníze s možností reklamace a záruční lhůtou.

A tovární nastavení - ať si ho tam dají, telefon má v nastavení smazat jen data atd, ne systém celý. I když bych se u číny bál, tam je možné vše. Čeština by ti ale zmizet neměla.
Twitter: @penthaler
Obrázek
ROOTed Taoshan with CM12
Zamčeno

Zpět na „Android - Poradna“