FAQ · Hledat


Předchozí téma | Následující téma
Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ]
Odeslat nové téma Odeslat odpověď
Verze pro tisk

Zapojení Jack 3.5mm stereo

Offline
Profesionál
Registrován: ned 26.12.10 17:36
Příspěvky: 376
Profil 
ned 18.05.14 19:52 Příspěvek
Protože mám na svém iPhonu pouzdro, které mi brání použít „tlusté“ objímky jack konektorů, rozhodl jsem se vyrobit si vlastní redukci. Koupil jsem nejlevnější sluchátka s tenkou objímkou jacku za 69,- Kč, co byli v obchodě, a konektor jack za 15,- Kč. Ze sluchátek jsem odstřihl reproduktorky, a ustřižený konec napojil na zakoupený jack. Vše jsem naletoval pájkou s cínem, a zatavil tavýcíma tyčinkama v pistoli. Já jsem potřeboval jack-jack kabel (oba samci), na svoje repráčky. Pokud budete potřebovat jack samce – jack samici kabel, tak zapojení bude stejné, jen si místo samce, koupíte v obchodě samici (viz obrázek)

Aby, jste si ověřili zapojení stereo, tak zkuste jeden z audio testů:
Kód

nebo:
Kód
Poslední příspěvek


Re: Zapojení Jack 3.5mm stereo

Offline
Profesionál
Registrován: ned 26.12.10 17:36
Příspěvky: 376
Profil 
stř 01.08.18 16:08 Příspěvek
Tak tu mám další variantu propojení zkrz "rozbitou elektroniku.

Na mém iPod Classic 80GB jsem při výměně tlačítká Hold, zkratoval konektor baterie kovovou pinzetou (vezměte si raději třeba keramickou). Zkrat udělal jednu vadu, nehraje pravý kanál, takže jsem koupil za 89 Kč nejlevnější sluchátka (Maxell), a za 13 kaček jack konektor. Hledal jsem volbu, aby opět hráli reproduktory ve stereu, plus středový subwoofer. Povedlo se!

První věc, navlíkněte si na kabel konec jacku, ten plastový konec, do kterého se to pak zašroubuje.

Takže ten zelený opět odstřihněte (nebo jinou barvu) která je u červeného kabelu který nás zajímá (zelený nás nezajímá). Dále tu je dvojice měděný + modrý, měděný naletujte stejně jako v prvním příspěvku, tedy dolu, do spodní části jacku. Teď už nám zbývá jen modrý, a červený. Oba zmíněné spleteme dohromady, kleštěma zmáčkneme k sobě levý, a pravý konektor jacku, a zaletujeme cínem. Spletený modrý a červený kabel takto zaletujeme do těchto spojený dvou konektorů. vyzkoušíme, zalepíme tavnou pistolí zaletované konektrory, vyzkoušíme poslech, našroubujeme plastový konec, a opět zatavíme tyčinkama z pistole (nešetřete, lejte to tam). A poslední věc, vyzkoušíme audio testy z první příspěvku. Voala a je to opět poslouchatelné!

Po vyzkoušení na reproduktorech Logitech, jsem vzal káblik do mé Octávie, kde jsem zhrůzou zjitil, že iPod hraje potichu, a navíc chrastí zvuk! Stačilo ale kovový jack nahnout na stranu (hodně), a vše se opravilo. V nejhorším si to předělejte, na nový konektor.

Obrázek

Obrázek
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ]
Předchozí téma | Následující téma

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Hledat
Přejít na
 
 cronZobrazit pro
Mobil | Klasicky