FAQ · Hledat

Předchozí téma | Následující téma
Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 7 ]
Verze pro tisk

Call of Duty: TOP 10 misií celej série

Pomocný Administrátor
stř 06.11.13 16:34 Příspěvek
Call of Duty: TOP 10 misií celej série

Úvod. Píše sa 29 október roku 2003. To je deň, kedy započala svoju cestu najúspešnejšia herná séria všetkých čias z kategorie first-person-shooter. Odvtedy nás delí viac ako desať rokov a Call of Duty sa teší mnohým pokračovaniam.

Rozhodol som sa spísať hitparádu misií, „top ten“ všetkých častí série na základe subjektívnych, no miestami i objektívnych kritérií. Do úvahy pripadali všetky hlavné časti série. Faktograficky vyjadrené som vyberal z Call of Duty, Call of Duty 2, Call of Duty 4: Modern Warfare, Call of Duty 5: World At War, Call of Duty: Modern Warfare 2, Call of Duty: Black Ops, Call of Duty: Modern Warfare 3 a Call of Duty: Black Ops 2.

Ide najmä o retrospektívny pohľad a reflexiu ohľadom akčnej hernej série, ktorá sa čoraz viac vytráca z povedomia ozajstných hráčov. Posledné novátorské produkty z dielne vývojárov totiž úplne zabúdajú na pôvodné hodnoty Call of Duty. Týmto článkom si preto pripomíname ozajstné hodnoty, ktoré robili hru tým, čím bola a čím už bohužiaľ nie je.
Zároveň môžeme porovnávať to, z ktorej časti celej série sú misie v hitparáde a ktorá časť Call of Duty má v tomto rebríčku najväčšie zastúpenie.

Obrázek

10. Karma - Call of Duty: Black Ops II

Popis: Na samotný spodok rebríčku sa dostala misia z nedávneho diela vývojárov štúdia Treyarch. Ide o misiu zasadenú do lokácie Kajmanských ostrovov. Celá sa odohráva v zábavno-rekreačnom komplexe.

Misia Karma sa do rebríčku dostala najmä vďaka jej dizajnu. Veľmi ma zaujalo spracovanie, farby, fantázia budúcnosti. Misia ma veľmi bavila a obsahuje rôzne prvky vrátane stealth-commando útoku na cieľ, ale i chaos a paniku spôsobenú streľbou a prestrelkou.
Video (walkthrough):

9. Brecourt Manor - Call of Duty

Popis: Brecourt Manor je misia, na ktorú by som určite nemal zabudnúť. Veľmi pôvabne spracováva historický motív a veľmi dôležitú úlohu amerických výsadkárov: eliminovať ostrovné delostrelectvo, ktoré mohlo ohroziť vylodenie v Normandii a Operáciu Overlord.
Z hľadiska hernej série Call of Duty ide o históriu aj z iného ponímania. Jedná sa totižto o jednu z pamätných misií, ktorú má určite každý ozajstný hráč v pamäti.
Video (walkthrough):

8. The Battle For Hill 400 - Call of Duty 2

Popis: Na ôsme miesto som zaradil misiu z Call of Duty 2. Nie je prakticky ničím zaujímavá, ale do rebríčku sa dostala najmä kvôli mojim subjektívnym kritériám. Najviac sa mi páčil cieľ - udržať kopec do príchodu stíhačov.
Video (walkthrough):

7. The Tiger - Call of Duty 2

Popis: Siedmu priečku hitparády pevne zastáva misia z druhej časti série Call of Duty. Ide o misiu, v ktorej ako príslušník amerických pechotných jednotiek podporujete časť tankovej divízie. Hneď na začiatku vám cestu skríži nemecký stíhač tankov Tiger. Začína sa lov naňho, ale pozor, lovec sa veľmi ľahko môže dostať do pozície koristi.
Dôvod, prečo som vybral práve túto misiu je jej úžasná zápletka, upršaná atmosféra a pomerne správne načrtnutie stvárnenia historických bojov v Normandii.
Video (walkthrough):

6. Of Their Own Accord & The Second Sun - Call of Duty: Modern Warfare 2

Popis: Do sedmičky som zahrnul dve misie, ktoré na seba nadväzujú. Zaujala ma atmosféra, výbuch EMP, padajúce vrtúľniky no i zdevastované stvárnenie amerického hlavného mesta.
Video (walkthrough):

5. Mind The Gap - Call of Duty: Modern Warfare 3

Popis: Strhujúci hollywoodsky snímok odohrávajúci sa v centre britskej metropoly. Začína sa pozvoľne, kedy cez lietadlo sledujete podozrivé vozidlá, ktoré neskôr musíte eliminovať. Prestrelka sa nakoniec dostane až do londýnskeho metra, kde sa strhne zbesilá naháňačka v džípe za vlakom.
Video (walkthrough):
http://www.youtube.com/watch?v=8_CP83U6P9s

4. Cliffhanger - Call of Duty: Modern Warfare 2

Popis: Jedna z najznámejších misií série. Unikátne spracovanie „stealth“-cieľa. Pomocou heartbeat senzora musíte eliminovať nepriateľov a nepozorovane sa skryť v hnúšti snežnej búrky.
Video (walkthrough):

3. The Battle of Pointe Du Hoc - Call of Duty 2

Popis: Silný historický motív zabezpečil tejto misii tretiu priečku rebríčka. Vylodenie v Normandii a obrana pláže proti spätnému útoku nemeckých jednotiek.
Video (walkthrough):

2. Turbulence - Call of Duty: Modern Warfare 3

Popis: Najstrhujúcejšia misia celej série Call of Duty. Úžasná atmosféra, vynikajúci nápad, akčný pád lietadla.
Video (walkthrough):

1. All Ghilled Up & One Shot, One Kill - Call of Duty 4: Modern Warfare

Popis: Dostali sme sa do finále. Na samý vrch rebríčka sa podľa mojich subjektívnych kritérií dostali dve misie, ktoré na seba priamo nadväzujú a tvoria jeden dejový celok. Úžasná atmosféra, „stealth“ motív, geniálny soundtrack, zábavný cieľ misie, nečakaný zvrat, adekvátna náročnosť. Táto misia má všetko, čo by mala mať. Nastolila trend celej sérii a neraz sa ju vývojári pokúsili napodobiť, alebo ťažiť z jej slávy. Dokonca i najnovší počin série - Ghosts čerpalo gamedizajn a čiastočný motív v tomto zväzku dvoch misií.
Video (walkthrough):

Záver: Aký je váš rebríček misií? Call of Duty je moja najobľúbenejšia herná séria najmä vďaka jej ranným dielom. Call of Duty 4 považujem za vrchol herného priemyslu. Preto som si veľmi rád zaspomínal a prešiel mysľou opäť všetky časti. Dnešný smer, ktorým sa však séria uberá, je mi absolútne nesympatický. Preto som sa rozhodol, že si aj takouto formou článku zaspomínam.
Poslední příspěvek

Re: Call of Duty: TOP 10 misií celej série

Profesionál
Profil  Steam 
sob 09.11.13 09:13 Příspěvek
beli a zapomněl jsi na CoD 3? Určitě tam byly taky dobré mise...

[ Post made via Android ] Obrázek

Pomocný Administrátor
sob 09.11.13 13:05 Příspěvek
Call of Duty 3 bol arogantný experiment vtedy neskúseného štúdia Treyarch, ktorý si presadil, aby nemusel portovať a optimalizovať verziu na PC. Preto táto časť série nefiguruje v mojom rebríčku.

[ Post made via iPhone ] Obrázek

Profesionál
Profil  Steam 
pon 11.11.13 14:52 Příspěvek
Dobře, souhlasím. :)

[ Post made via Android ] Obrázek

V.I.P.
sob 08.02.14 22:55 Příspěvek
Oblíbenou misi nemám, ale obecně nejradši vzpomínám na druhý díl. Byl to nadčasový kousek, který mě držel jak ve hře jednoho hráče (prošel jsem několikrát), tak v multiplayeru. Call of Duty 4 mělo propracovanější hru více hráčů, ale co do kampaně mě žádný Modern Warfare nechytil za srdce ani zdaleka tolik, co dvojka.

Za nejlepší odbočku od MW/původní série považuji první Black Ops, multiplayer šel mimo mě, ale příběhovou kampaň jsem si užil, sice ne kvůli hře samotné, ale děj mě chytil a táhl celou dobu... dohrál jsem to na jeden zátah bez přestávky, dobrý dlouhý film (byť tu spawnovací smyčku z mise ve Vietnamu jim horko-těžko odpouštím).

Pomocný Administrátor
ned 09.02.14 18:09 Příspěvek
Ja som hrával multiplayer Call of Duty, Call of Duty 2, Call of Duty 4, Call of Duty 5, Modern Warfare 2, Black Ops a Modern Warfare 3.

Čo sa týka multiplayeru, Call of Duty 2 mala hru viacerých hráčov podobnú skôr hardcorovým, bezcieľným strieľačkám, ako napríklad Counter Strike 1.6. Išlo tam najmä o vylepšenie skillu zabíjania. Žiadne druhotné ciele.
V tomto vynikalo Call of Duty 4, že dokázalo z takej hry, akou bola druhá časť tejto série, urobiť veľmi zábavný, chytľavý multiplayer s množstvom krátkodobých, no i dlhodobých cieľov, ktoré udržali hráča za počítačom dlhú dobu. Zo štvrtej časti, čo sa týka hry viacerých hráčov, vo veľkej miere čerpalo Call of Duty 5: World at War, ktoré hru okopírovalo a dodalo vlastné prvky - ako napríklad ovládateľné tanky, či na CoD neobvykle veľké mapy. Čo však určite stojí za zmienku je to, že dokázali snáď najlepšie zo všetkých predchádzajúcich, no i budúcich častí hier a multiplayeru vybalancovať zbrane, ich vlastnosti a mapy.

Modern Warfare 2 už potom pracovalo na pôvodnom projekte Call of Duty 4, odkiaľ čerpali všetky herné prvky. Hrateľnosť a zaujímavosť multiplayeru pre hráča doviedli k dokonalosti. Tento zážitok ale pokazil nevydarený systém IWNet a internetové lagovanie spôsobené hrou hráčov z ľubovoľných kontinentov na jednom serveri.

Zvyšné multiplayerové zážitky ostatných častí série podľa môjho konzervatívneho vkusu nestáli ani za zmienku. Pravda, boli sčasti inovatívne, dokonca i zábavné, no nedokázali výjsť zo slávy a tieňa predchádzajúcich dielov (Call of Duty 4 a Modern Warfare 2), od ktorých čerpali kompletne všetky herné prvky a len mierne ich upravovali.

V.I.P.
čtv 03.07.14 15:53 Příspěvek
Ja som teda bol fanúšik COD z prostredia WWII, novšie som hral ale jednoducho mi to nevoňalo.
No aj napriek tomu dokážem objektívne zhodniť, že v tvojom rebríčku určite mala byť zaradená misia dobývana Reichstagu z COD V :)

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 7 ]
Předchozí téma | Následující téma

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Hledat
Přejít na

Zobrazit pro
Mobil | Klasicky